Ursa – Eskulap

Data przydatności: 19.05.2014.Ursa---Eskulap

Cena: 7,5 zł
Pojemność: 0,5 l.
Producent: Browar Ursa Maior.
Nazwa: Eskulap.
StylSweet Oatmeal Stout.
Alkohol: 4,5 % obj.
Ekstrakt: 14 % wag.
Skład: woda, słód jęczmienny, słód pszeniczny, płatki owsiane błyskawiczne, jęczmień palony, chmiel (Marynka, Williamette), drożdże.
Filtracja: nie.
Pasteryzacja: nie.
Refermentacja: nie.

IBU: b.d.

Barwa: brązowa, praktycznie nieprześwitująca. Piana? Brak piany (mimo nalewania z wysoka), brak także wysycenia.  [2,5/5].

Aromat: ciemne słody, czekolada, kawa, karmel, bardzo przyjemny aromat, choć niezbyt intensywny.  [4/5].

Smak: czekolada, kawa, paloność. Początkowo wytrawne ze słodką kontrą. Bardzo fajnie, szkoda tylko, że bez gazu.  [4/5].

Cena / jakość: [3/5]

Pierwsze piwo z Ursy, które staniało względem poprzednich. To na pewno na plus, podobnie, jak etykieta (niezmiennie interesująca) oraz przede wszystkim smak. Niestety kolejny raz jest jakieś ale… Tym razem dotyczy ono piany, a właściwie i jej braku oraz gazu (podobnie). Piwo jest pełne i apetyczne (spory ekstrakt odfermentowany dosyć płytko), niestety wspomniane wady niweczą cały trud. A muszę przyznać, że to pierwsza od dawna propozycja z Ursy, która faktycznie mi zasmakowała i mógłbym spokojnie określić ją jako udaną. Mam nadzieję, że kolejna warka Eskulapa zostanie poprawiona i odpowiednio nagazowana. Wtedy z chęcią sięgnę po niego ponownie. Swoją drogą to zastanawiające, że kolejne piwa z tego browaru mają ewidentne wady. Brak umiejętności czy spisek? 🙂

Ocena końcowa: 3,4/5

T.Sz.

[displayRatingForm] [displayRatingResult]

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *