Olimp – Hades

Olimp---HadesData przydatności: 31.12.2014.

Cena: 11,90 zł
Pojemność: 0,33 l.
Producent: Browar kontraktowy Olimp w Browarze Zodiak w Kłodawie.
Nazwa: Imperial .
Styl: Russian Imperial Stout.
Alkohol: 11,1 % obj.
Ekstrakt: 25,2 % wag.
Skład: woda, słód (pale ale, pilzneński, wiedeński, karmelowy 600, czekoladowy jasny, karmelowy 50, pszeniczny, cararoma), jęczmień palony, chmiel (Zeus, Mosaic, Athanum, Fuggles, Experimental 366), mleko w proszku, kruszone ziarna kakaowca, drożdże, papryczki chili (Chipotle, Mulato, Aji Amarillo, Pasilia de Oaxaca, Habanero, Bird’s Eye).
Filtracja: b.d.
Pasteryzacja: tak
Refermentacja: b.d.

IBU: 66,6

Barwa: ciemno brązowa, nieco prześwitująca pod światło. Piana koloru kremowego, średnio obfita, opadająca, ale pozostająca na ściankach.  [4,5/5].

Aromat: zaskakująco ubogi, słodowo- karmelowy, bez wyraźnego akcentu chmielu, ciemnych słodów czy wspomnianych papryczek. Może lekka czekolada.  [2,5/5].

Smak: pełny, słodowy, słodki, czekoladowy, z lekką nutą piekącą. Zaskakująco łagodny i nie alkoholowy. Alkohol czuć dopiero po którymś z kolei łyku, dlatego zastanawiam się czy piwo faktycznie zawiera go aż tak dużo? Końcówka lekko chmielowa.  [3/5].

Cena / jakość: [2/5]

Hades to jedno z mocniejszych (o ile nie najmocniejsze) piw uwarzonych w naszym kraju. Do tego w jednym z moich ulubionych stylów i według zapowiedzi dość złożone. Niestety wystąpił tu przysłowiowy przerost formy nad treścią. Mnóstwo słodów i dodatków nie przekłada się bowiem na produkt końcowy. Barwa jest nieco zbyt jasna w stosunku do oczekiwanej, aromat nie zawiera praktycznie nut stoutowch, a smak jest za delikatny, z pewnością nie tak złożony, jak obiecuje nam skład, jedynie z lekką nutą chili i nieco chmielową na końcu. Zakupiłem dwie butelki i jedną postanowiłem odłożyć przynajmniej na rok. Zobaczymy zatem, jak upływ czasu zmieni to piwo, jednak można śmiało powiedzieć, że nie spełniło ono pokładanych w nim nadziei i z pewnością nie jest warte tak wysokiej ceny.

Ocena końcowa: 2,8/5

T.Sz.

[displayRatingForm] [displayRatingResult]

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.