Bazyliszek – American Psycho IPA

Data przydatności: b.d.Bazyliszek---Americna-Psych

Cena: 10 zł
Pojemność: 0,33 l.
Producent: Warszawski Browar Bazyliszek (kontraktowo) w Browarze Trzy Korony.
Nazwa: American Psycho IPA.
Styl: American IPA.
Alkohol: 6,0 % obj.
Ekstrakt: 15,0 % wag.
Skład: woda, słód, chmiel (Magnum, Tomahawk, Centennial, Simcoe oraz Citra), gruit, drożdże płynne.
Filtracja: nie.
Pasteryzacja: b.d
Refermentacja: nie.

IBU: 85

Barwa: bursztynowa, wyraźnie zmętniona. Piana biała, drobno pęcherzykowa, średniej wielkości, niezbyt trwała, ale ładnie oblepiająca szkło  [4/5].

Aromat: słodowy (lekko słodki i kwaskowy) z wyraźnym akcentem chmielowym (cytrusy), ale jakby nieco zwietrzałym.  [3,5/5].

Smak: słodowy (zbożowy, słodki) z wyraźną chmielową i owocową kontrą. Goryczka w okolicach średniej utrzymuje się. Wielkiego wpływu gruitu nie czułem, ale być może piwo nie było pierwszej świeżości.  [4/5].

Cena / jakość: [3/5]

Pierwsze piwo browaru Bazyliszek, uwarzone w Browarze Trzy Korony w Puławach. Zakupiłem je w pubie PiwPaw i przyznam, że spędziło w lodówce kilka tygodni, co chyba nie wyszło mu na zdrowie, bowiem walory aromatyczne i smakowe były nieco przytłumione. W w/w lokalu miałem próbować także trzech wersji tego piwa bez dodatku gruitu (mieszanki ziołowej z piołunem na czele), chmielonych na zimno amerykańskimi chmielami w różnych wariantach i proporcjach. Muszę przyznać, że były one dużo ciekawsze i niesamowicie aromatyczne. Moim zdaniem powinny się znaleźć w stałej ofercie, choć podejrzewam, że o oryginalne dodatki (jak gruit) tutaj chodzi. O cenie butelki nie wspominam…

Ocena końcowa: 3,6/5

T.Sz.

[displayRatingForm] [displayRatingResult]

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.