Kormoran – Rauchbock

Kormoran---RauchbockData przydatności: 02.02.2015.

Cena: 6,90 zł
Pojemność: 0,5 l.
Producent: Browar Kormoran.
Nazwa: Rauchbock.
Styl: Rauchbock.
Alkohol: 6,5 % obj.
Ekstrakt: 16,5 % wag.
Skład: woda, słód jęczmienny wędzony i ciemny, słód pszeniczny wędzony, chmiel, drożdże.
Filtracja: nie.
Pasteryzacja: tak.
Refermentacja: nie.

IBU: b.d.

Barwa: ciemno czerwona, głęboka, nieco zgaszona , idąca a stronę lekko zamglonej. Piana zabarwiona (beżowa), drobno pęcherzykowa, obfita, umiarkowanie trwała, ładnie oblepiająca szkło.  [4,5/5].

Aromat: słodowy z wyraźnym akcentem wędzonym, idącym w stronę palonego drewna i podwędzanych wędlin – adekwatny. Na drugim planie melanoidyny, brak alkoholu, wyraźnych estrów czy chmielu. Wrażenia dymne utrzymują się.  [4,5/5].

Smak: słodowy i dosyć słodki, mieszający się nutami melanoidynowymi, lekko opiekanymi czy tostowymi. Przyjemny, jednak brak wyraźnych akcentów dymionych (są jedynie lekko zaznaczone w smaku). Goryczka na poziomie umiarkowanym, delikatna, ze średnim finiszem. Ogólnie dosyć krągłe w smaku, umiarkowanie wysycone i nieco kwaskowe na końcu. Alkohol lekko ogrzewa przełyk.  [3,5/5].

Cena / jakość: [3,5/5]

Kolejna odsłona Podróży Kormorana. Tym razem wędzony koźlak. Barwa i piana niemal optymalne. Aromat także ciekawy, zdecydowanie wędzony, choć mógłby być odrobinę mocniejszy. W smaku natomiast zdają się dominować melanoidyny, natomiast nuty wędzone nie są tak wyraźne, jak się spodziewałem po aromacie. Szkoda. Przyznam, że lepsze wrażenie zrobił na mnie Dasz Bór z Gościszewa – tańszy i przyjemniejszy w odbiorze. Kormoran jest nieznacznie lepszy jedynie dzięki barwie z pianą oraz bardziej wyrazistemu aromatowi.

Ocena końcowa: 4/5

T.Sz.

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.