Pinta – Grodziskie 4.0

Data przydatności: 01.02.2015.Pinta---Grodziskie-4.0

Cena: 7,50 zł
Pojemność: 0,5 l.
Producent: Browar kontraktowy Pinta w Browarze Zarzecze.
Nazwa: Grodziskie 4.0.
Styl: Grodziskie.
Alkohol: 2,6 % obj.
Ekstrakt: 7,8 % wag.
Skład: woda, słód Weyermann pszeniczny „Grodziski” wędzony dymem z dębu, chmiel Lubelski, drożdże Fermentis Safbbrew S-33.
Filtracja: nie.
Pasteryzacja: tak.
Refermentacja: nie.

IBU: 20

Barwa: słomkowa do jasno żółtej, wyraźnie zmętniona. Piana biała, drobno i średnio pęcherzykowa, umiarkowanie trwała, ale ładnie oblepiająca szkło. Wysycenie niskie.  [3,5/5].

Aromat: słodowy, dość słodki, z wyraźnym akcentem wędzonym (bardziej w stronę drewnianą) i jakby nieco ciasteczkowy. Aromat chmielu czy alkoholu niewyczuwalny.  [4/5].

Smak: słodowy, dosyć słodki w początkowej fazie. Charakterystyczne nuty wędzone lekko pozostające oraz delikatny smak pszenicy. Ogólny balans przesunięty zdecydowanie w stronę słodu. Mała goryczka, raczej delikatna, ze zdecydowanie krótkim finiszem. Ogólnie bardzo lekkie, umiarkowanie nasycone, nieco szorstkie i kwaskowe. Niezbyt orzeźwiające.  [3,5/5].

Cena / jakość: [2/5]

Moim zdaniem najsłabsza z dotychczasowych wersji Grodziskiego, choć podobno najbardziej zbliżona do oryginału – uwarzona ze 100% wędzonego słodu pszenicznego oraz zacierana według tradycyjnej metody. Jest zdecydowanie mniej „mięsna” niż poprzednie i słabiej nasycona. W przeciwieństwie do oryginału, który był klarowany karukiem, wersja Pinty jest wyraźnie zmętniona. Goryczka również mogłaby być nieco wyższa. Podobnie ma się rzecz z ekstraktem, bowiem na jego podniesieniu piwo mogłoby sporo zyskać. W tej formie wątpliwe wydaje się bowiem dłuższe zagoszczenie na rynku, zwłaszcza przy tak wysokiej cenie.

Ocena końcowa: 3,25/5

T.Sz.

 

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.