Piwo Świąteczne otuli nas magią aromatów

 

Limitowana edycja sezonowego piwa Świątecznego z Browaru Okocim jest już dostępna na sklepowych półkach. Bogate w smaku, ciemne piwo   o wyrazistym korzennym aromacie, będzie dostępne do stycznia 2015.

 

swiateczne-wiz-14-02-07Pełne, aksamitne w smaku piwo Świąteczne o miedziano-rubinowej barwie to unikalna propozycja na rynku. Warzone w zabytkowym browarze przez  okocimskich piwowarów wyśmienicie wkomponuje się w chłodne jesienno-zimowe wieczory. Odpowiedni charakter i aromat zawdzięcza użytym słodom, w tym karmelowemu
i monachijskiemu.

Konsumenci docenili smak piwa Świątecznego, dlatego zdecydowaliśmy się zaproponować je ponownie również              w tym roku. Będzie ono dostępne tylko od listopada do stycznia. Piwni koneserzy są coraz bardziej zainteresowani piwami specjalnymi, warzonymi z myślą o konkretnych okazjach w roku, takich jak np. Święta Bożego Narodzenia. Chcą próbować unikalnego smaku, za którym, mam nadzieję, będą tęsknić aż do następnych świąt – mówi Maciej Banaszkiewicz, Brand Manager marki Okocim.

Piwo doskonale podkreśli wyborny smak świątecznych dań, przekąsek i słodkich specjałów typu piernik lub makowiec. Dla tych, którzy lubią delektować się bardziej intensywnym smakiem, piwo można podać jako pyszny grzaniec, z dodatkiem goździków, kardamonu, suszonych bądź świeżych cząstek pomarańczy. Wprowadzi nas wówczas w aromatyczny klimat świąt, otuli przyjemnym ciepłem. To doskonała propozycja  na mroźne, mgliste wieczory, na romantyczne tête-à-tête przy kominku, na przytulne i radosne spotkania z rodziną i przyjaciółmi.

 Pamiętajmy o sztuce serwowania

Okocimscy browarnicy zalecają serwowanie piwa Świątecznego na zimno,
w temperaturze ok. 8-12°C lub jako grzaniec w temperaturze nie przekraczającej 80°C. Piwo schłodzone powinno być podane w pokalu aby wydobyć pełnię smaku i wyrazisty bukiet aromatów. Odpowiednie naczynie pozwoli także dłużej utrzymać gęstą, obfitą i przyjemną w smaku pianę. Grzane piwo Świąteczne można serwować w szklance lub kuflu.

 

Zawartość alkoholu w piwie Świątecznym to ok. 7% obj., z kolei ekstraktu ok. 16,4% wag. Jest dostępne jest w 0,5 l butelkach. Cena sugerowana to 3,99 zł brutto.

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *