Zawiercie – Jurajskie Świąteczne

Data przydatności: 06.06.2014.Jurajskie---Swiateczne-1

Cena: 8 zł
Pojemność: 0,5 l.
Producent: Browar na Jurze w Zawierciu.
Nazwa: Jurajskie Świąteczne.
Styl: świąteczne ale.
Alkohol: 5,6 % obj.
Ekstrakt: 16,5 % wag.
Skład: woda, słód (jęczmienny jasny i czekoladowy), chmiel (aromatyczny i goryczkowy), kakao, miód gryczany (21% ekstraktu), aromat czekoladowy, chili.
Filtracja: nie.
Pasteryzacja: tak.
Refermentacja: nie.

IBU: b.d.

Barwa: ciemna, wręcz czarna, nieprzejrzysta. Piana początkowo ładna, kremowa, drobno pęcherzykowa. Ładnie oblepia szkło, niestety dość szybko opada. Wysycenie średnie.  [4/5]

Aromat: słodki, czekoladowy, kakaowy, ale nieco zbyt intensywny. Lekka domieszka miodu. Przyjemny, ale wyczuwalnie sztuczny.  [3/5]

Smak: początkowo czekoladowy (słodko- gorzki) oraz nieco miodowy. Na końcu wyczuwalne jednak pieczenie pochodzące z domieszki chili. Nie jestem przekonany do tego połączenia.  [2,9/5].

Cena / jakość: [2,5/5]

Browar na Jurze wprowadza piwo w bardzo ładnej (odmiennej od podstawowej) stylistyce. Etykieta, choć nieco przytłaczająca jest ciekawa i zawiera wszystkie niezbędne informacje. Do tego mamy firmowy kapsel i świąteczną nakładkę z choinką. Całość robi dobre wrażenie – dlatego w rubryce cena do jakości została podwyższona o 0,5 pkt. Ze smakiem jest nieco słabiej, bowiem aromat czekolady jest niestety przytłaczający, a kontra z chili niezbyt spójna z całością. Mimo tego daje się wypić. Mam nadzieję, że oprócz kolejnych ciekawych propozycji z Pinty również następne autorskie piwa będą ciekawe. Liczę jednak, że za bardziej rozsądną cenę.

Ocena końcowa: 3,1/5

T.Sz.

[displayRatingForm] [displayRatingResult]

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *