Perła Porter Bałtycki – Zimowa nowość od Perły

Perła – Browary Lubelskie S.A. wprowadza na rynek kolejną nowość. To pierwsze piwo typu porter bałtycki w lubelskim perla_porter1Browarze. Jest to również zimowa niespodzianka przygotowana specjalnie dla koneserów ciemnego trunku.

 

– Perła Porter Bałtycki przygotowana została pierwotnie z okazji dwóch ważnych wydarzeń, otwarcia Podziemi Browaru oraz Perłowej Pijalni Piwa. Swoją wyjątkową formą prezentuje kunszt lubelskich piwowarów. Piwo spotkało się z ogromnym zainteresowaniem i sympatią osób odwiedzających Perłową, dlatego zdecydowaliśmy się na szerszą dystrybucję i wprowadzenie na rynek piwa w butelce – mówi Andrzej Rutkowski, Dyrektor Generalny Perła – Browary Lubelskie S.A.

 

Perła Porter Bałtycki to piwo dolnej fermentacji, o zawartości 22% ekstraktu i 9,2 % alkoholu. Na jego dojrzałość smakową wpływa głównie długość leżakowania. W lubelskim Browarze porter leżakował ponad 9 miesięcy, co sprawiło iż nabrał nie tylko wyjątkowego charakteru, ale również wyszukanego smaku. Do produkcji piwa poza wodą, drożdżami i chmielem, użyto również sześciu gatunków słodu: pale ale, karmelowego ciemnego, aromatycznego, karmelowego jasnego, barwiącego. Perłę Porter Bałtycki charakteryzuje głęboka, ciemna barwa, pokrywa go gęsta, kremowa piana. W zapachu dominuje wyrazista kompozycja słodów palonych, natomiast w smaku bukiet aromatów, od czekoladowego po nutę karmelową i kawową.

 

Porter wywodzi się z Wielkiej Brytanii. Produkcja tego szlachetnego trunku rozpoczęła się  na początku XVIII wieku. Jego nazwa postała od ulicznych i rzecznych tragarzy z ang. porters. W krajach basenu Morza Bałtyckiego: Litwa, Łotwa, Estonia, Polska, Rosja, jak również w Finlandii, Szwecji czy Danii, produkowany jest pod nazwą Porter Bałtycki.

W kuchni  świetnie komponuje się z gorzką czekoladą, deserami, oraz owocami, w szczególności  z gruszką.

Smak piwa Perła Porter Bałtycki podkreśli zarówno odpowiednia temperatura podania, w granicach 8ᵒ – 12ᵒ C, jak i specjalnie dobrane szkło – wysoki pokal na nóżce.

Nowa produkt dostępny jest w dystrybucji ogólnopolskiej w butelkach bezzwrotnych o pojemności 330ml.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.