Złoto dla Coffee Stouta z Olsztyna

fot-podroze-kormorana-stoutCoffee Stout z Browaru Kormoran zdobył złoto na festiwalu Global Craft Beer Festival, który odbył się 25 lipca w Berlinie.

Global Craft Beer Award jest nagrodą przyznawaną corocznieprzez ekspertów, a także browarników z Global Association of Craft Beer Brewers. Coffee Stout z Browaru Kormoran zdobył złoto w kategorii Chocolate or Coffee beer. Drugie miejsce zajęło piwo z Islandii, a trzecie z Belgii.

Coffee Stout to piwo z serii “Podróże Kormorana”. Charakteryzuje je mocno kawow smak, przywodzący na myśl włoskie espresso, z wyraźnymi czekoladowymi nutami. Do produkcji użyto czterech różnych rodzajów słodów, płatków owsianych oraz kawy, aby uzyskać bogaty smak i aromat.

Browar Kormoran warzy piwa od pasjonatów dla pasjonatów. Piwa powstają z wykorzystaniem naturalnych składników, tradycyjnych metod warzenia oraz regionalnych receptur.

DZIENNIK PODRÓŻNIKA, dzień 216.

„Do Clifden Castle skierował mnie Conor – barman z lokalnego pubu, który podobno zna tu wszystkich i wszystko. Na miejsce dotarłem pieszo, wyboistą wiejską drogą. Ruiny umiejscowione nad zatoką, wśród pagórków z pasącymi się owcami, porośnięte bluszczem i mchem…  i te niesamowite snopy światła przedzierające się między chmurami. Dokładnie takich miejsc szukam – zapomnianych, z dala od turystycznego zgiełku (…) Wracając do pubu myślałem tylko o jednym: najpierw piwo czy kawa? Conor chyba umie czytać w myślach, bo podał mi coś wyjątkowego. Piwo było aksamitne, treściwe, pełne, czekoladowe… ale przede wszystkim z wyraźną kawową nutą. To nie był zwykły irlandzki stout jakich piłem wiele – to był coffee stout! Zapytałem skąd wzięło się to piwo? Odpowiedział z uśmiechem, że zbyt wielu turystów miało dylemat: piwo czy kawa 😉 Ten niezwykły trunek i klimatyczne dźwięki folkowej kapeli sprawiły, że zostałem na dłużej.”

Gratulujemy!

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.