Bednary – Witmistrz Waldemar Pitala

Bednary---Witmistrz-WaldemaData przydatności: 30.10.2014.

Cena: 10 zł
Pojemność: 0,5 l.
Producent: Browar Bednary (Nieborów).
Nazwa: Witmistrz Waldemar Pitala.
Styl: Witbier.
Alkohol: 4,0 % obj.
Ekstrakt: b.d
Skład: woda, słód, pszenica, kolendra, chmiel, drożdże.
Filtracja: nie.
Pasteryzacja: nie.
Refermentacja: nie.

IBU: b.d.

Barwa: złota, wyraźnie zmętniona. Piana biała, drobno pęcherzykowa, niewielka i szybko opadająca. Wysycenie niemal zerowe.  [3,5/5].

Aromat: nieco słodowy, z nutą kolendry i skórki pomarańczowej, szkoda, że niezbyt wyrazisty. W trakcie degustacji byłem nieco zakatarzony, ale wydawało mi się, ze wyczuwalny był też lekki DMS.  [3,5/5].

Smak: przede wszystkim wspomniany brak wysycenia odebrał nieco przyjemność picia i piwo nie było zbyt orzeźwiające. Być może przez to  smakowało bardziej, jak american wheat, a nie witbier. Ogólnie smak słodowy, lekki, nieco owocowy z wyraźną goryczką.  [3,5/5].

Cena / jakość: [2,5/5]

Piwo uwarzone w  browarze Bednary jako nagroda za zwycięstwo w konkursie piw domowych w Siedlcach w b.r. Powstało według receptury Waldemara Pitali, dwukrotnego zdobywcy pucharu PSPD. Zostało zakupione podczas Warszawskiego Festiwalu Piwa (stąd wysoka cena), a degustowane tydzień przed upływem daty ważności. Wątpię, żeby wcześniejsze sięgnięcie po to piwo spowodowało jego większe nagazowanie, a to podstawowy grzech, bowiem piło się je niemal, jak herbatkę chmielową. Do tego dochodzi nieco zbyt ciemna (jak na wita) barwa, brak piany itd. Nadal nie mam zatem zbyt dobrego zdania o tym browarze…  Szkoda jedynie mistrza bowiem nie uwierzę, że takie piwa wygrywają w konkursach.

Ocena końcowa: 3,25/5

T.Sz.

 

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.