Lubrow – Szybka Kolejka Miejska

Lubrow---SKMData przydatności: 31.03.2014.

Cena: 10,5 zł
Pojemność: 0,5 l.
Producent: Browar Trójmiejski Lubrow.
Nazwa: Szybka Kolejka Miejska.
Styl: Pils.
Alkohol: 5,1 % obj.
Ekstrakt: 11,8 % wag.
Skład: woda, słód jęczmienny, chmiel. drożdże.
Filtracja: nie.
Pasteryzacja: nie.
Refermentacja: nie.

IBU: b.d.

Barwa: złocista, lekko mętna, przyjemna. Piana biała, obfita, średnio i grubo pęcherzykowa, w miarę trwała i ładnie oblepiająca szkło. Wysycenie średnie.  [5/5].

Aromat: słodowy, zbożowy, lekko chlebowy i karmelowy. Nie wyczułem nut chmielowych, mimo tego dość przyjemny.  [3,9/5].

Smak: wytrawny, goryczkowy, dopiero później słodowa kontra. Goryczka konkretna – powyżej średniej, ale nie ściągająca. Dużo lepiej niż się spodziewałem.  [4/5].

Cena / jakość: [3/5]

Po kilku miesiącach od ostatniej degustacji ponownie natrafiłem na piwa z browaru Lubrow. Mimo stosunkowo wysokiej ceny postanowiłem spróbować pozycji, które są tam w stałej ofercie. W/w pils zaskakuje przede wszystkim dość wysoką, jak na polskie standardy goryczką, przy czym jest bardzo pijalny. Chmielu brakuje trochę w aromacie, ale i tak aromat jest całkiem przyjemny. Do tego barwa i piana na prawdę świetne. Jedyny minus to cena. Gdyby to piwo kosztowało o połowę mniej, jestem przekonany, że nie miałoby problemu ze zbytem i znalazło szerokie grono odbiorców, bowiem takiego piwa za rozsądną ceną po prostu nie ma. Na degustację czekają jeszcze Trójmiejskie Piwniczne i Karmelickie. Zobaczymy co dalej.

Ocena końcowa: 4/5

T.Sz.

[displayRatingForm] [displayRatingResult]

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *