Zawiercie – Jurajskie Amerykańska Pszenica

Jurajskie-Amerykańska-PszenData przydatności: 20.01.2015.

Cena: 7,5 zł
Pojemność: 0,5 l.
Producent: Browar na Jurze w Zawierciu.
Nazwa: Jurajskie Amerykańska Pszenica.
Styl: Wheat Ale.
Alkohol: 4 % obj.
Ekstrakt: 13,1 % wag.
Skład: woda źródlana, słód pilzneński, słód pszeniczny, pszenica, owies, chmiel (Saaz, Styrian Golding, Citra, Amarillo), różowy pieprz, drożdże górnej fermentacji s33.
Filtracja: nie
Pasteryzacja: tak.
Refermentacja: nie.

IBU: 15

Barwa: złocista, wyraźnie zmętniona. Piana biała, drobno pęcherzykowa, średniej wielkości, ładnie oblepiająca szkło.  [5/5]

Aromat: na pierwszym planie wyraźnie chmielowy (cytrusy, zioła, kwiaty), następnie lekko pieprzny i dopiero w tle akcenty słodowe. Przyjemny i kuszący.  [5/5]

Smak: raczej lekki, ale nie wodnisty. Stosunkowo wytrawny z dość szybką chmielową kontrą. Goryczka wyczuwalna, ale nie dominująca czy zalegająca. Nieco szczypiąca, jakby ostra końcówka z odrobiną słodyczy.  [4,4/5].

Cena / jakość: [3,9/5]

Kolejna udana, autorska propozycja z Zawiercia. Wprawdzie za dużo nut typowych dla piw pszenicznych tu znajdziemy, ale lekki, szczodrze chmielony trunek w sam raz na lato już tak. Nie jest to może bardzo wymyślny trunek, ale pije się go bardzo dobrze. Może pod koniec wkradły mi się do niego akcenty anyżkowe w smaku, jednak ogólna ocena jest całkiem przyzwoita. Warto spróbować, choć ze względu na dość wysoką (jak na tego typu piwo) cenę,  zapewne do niego nie wrócę.

Ocena końcowa: 4,6/5

T.Sz.

[displayRatingForm] [displayRatingResult]

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.