Zawiercie – Ju-Rajska Pomarańcza

Zawiercie---Ju-Rajska-PomarData przydatności: 31.01.2015.

Cena: 7,5 zł
Pojemność: 0,5 l.
Producent: Browar na Jurze w Zawierciu.
Nazwa: Ju-Rajska Pomarańcza.
Styl: Pszeniczne z dodatkami.
Alkohol: 4,7 % obj.
Ekstrakt: 16,5 % wag.
Skład: woda źródlana, słód pilzneński, słód pszeniczny, chmiel (Marynka, Citra, Amarillo), skórka świeżej pomarańczy, 3 % miodu naturalnego, naturalny olejek pomarańczowy, 7,5 % syropu malinowego, kwasek cytrynowy, drożdże górnej fermentacji s33.
Filtracja: nie
Pasteryzacja: tak.
Refermentacja: nie.

IBU: b.d.

Barwa: miedziana, idąca w stronę rubinowego grejpfruta, wyraźnie zmętniona. Piana biała, drobno pęcherzykowa, średniej wielkości i dość szybko opadająca.  [4,5/5]

Aromat: akcentów pszenicznych tu próżno szukać. Dominują maliny, pomarańcze i grejpfrut, może trochę miodu. Wyraźna słodycz.  [4,5/5]

Smak: dość lekki, aż trudno mi uwierzyć, że jest tu deklarowane 16,5 stopnia plato. Dalej dość duża słodycz, wyraźne owoce (maliny), choć smakuje to, jak… piwo z sokiem. Są także naleciałości pomarańczowe (choć trudno stwierdzić z chmielu czy olejku pomarańczowego) oraz niewielka goryczka.  [3/5].

Cena / jakość: [2,5/5]

Zawiercie oferowało nam niedawno kilka ciekawych propozycji, jednak Pomarańcza do najlepszych niestety nie należy. Barwa jest dość ciekawa, aromat również nie najgorszy, ale smak pozostawia już sporo do życzenia. W odbiorze przypomina bowiem zwyczajne piwo z sokiem, którym w sumie jest. Obawiam się, że w tym przypadku mnogość dodatków spowodowała, że produkt końcowy został zwyczajnie przekombinowany. Zdaję sobie sprawę z tego, że browary (aby zaistnieć) starają się tworzyć nowe i ciekawe receptury, ale piwo z sokiem malinowym zbyt odkrywcze nie jest i nie ratuje tego nawet obecność amerykańskich chmieli. Ocena wygląda na całkiem niezłą, ale została wyraźnie zawyżona przez dwa pierwsze parametry. Ju-Rajska Pomarańcza nadaje się ewentualnie dla osób, które poszukują delikatnych, nieskomplikowanych smaków.

Ocena końcowa: 3,6/5

T.Sz.

[displayRatingForm] [displayRatingResult]

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.