Thornbridge – Imperial Raspberry Stout

Data przydatności: 12.09.2015 r.P1130397a
Cena: 30  zł.
Pojemność: 0,5 l.
Producent: Thornbridge / St Eriks
Nazwa: Imperial Raspberry Stout.
Styl: Imperial Stout.
Alkohol: 10 % obj.
Ekstrakt: b.d.
Skład: woda, słody (Pale Ale, Crystal, Dark Crystal, Czekoladowy, Jęczmień Palony), chmiel (Bramling Cross), maliny, drożdże b.d.
Filtracja: nie.
Pasteryzacja: nie.
Refermentacja: nie.

IBU – b.d.

Barwa: ciemnobrązowa/czarna, nieprzejrzysta. Piana znikoma, bardzo drobna, szybko zanikająca. Wysycenie minimalne. Całość dość oleista, pozostająca na ściankach szkła.

Aromat: początkowo wyraźnie owocowy (malinowy), następnie do głosu dochodzą nuty czekolady oraz lukrecji. Alkoholowość dobrze ukryta.

Smak: kwaśny, owocowy, następnie bardziej wytrawny, alkoholowy i czekoladowy (gorzki).  Nie do końca spójny. Z czasem jednak zyskuje.

Ocena: 4/5

Kolejny RIS kombinowany, choć trochę pod innym kątem. Wspólne dzieło angielskiego browaru Thornbridge i szwedzkiego St. Eriks. Czy udane? Jest to kwestia dyskusyjna. Z pewnością nietuzinkowe, bowiem takiego połączenia jeszcze nie próbowałem. I chyba z tego względu wynika tak wysoka nota. Przyznam, że po degustacji piwa Bracia z Thornbridge’a moje oczekiwania były bardzo duże. Niestety okazały się trochę niespełnione. Z drugiej strony trudno porównywać te piwa, bowiem Bracia było zdecydowanie bardziej złożone pod względem użytych składników i przekuwało się to na smak. Tutaj również mamy bardzo interesujące piwo, ale w nieco innym stylu. Reasumując opisywane piwo jest bardzo przyzwoite i zaskakujące w smaku. Stosunek ceny do jakości wypada jednak co najwyżej średnio.

T.Sz.

[displayRatingForm] [displayRatingResult]

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.