Poziomka – Joker Kujański Ciemny

Poziomka---Ciemne-1Data przydatności: b.d.

Cena: 7 zł
Pojemność: 0,33 l.
Producent: Browar Poziomka w Kujankach.
Nazwa: Joker Kujański Ciemny.
Styl: Ciemny lager.
Alkohol: 6,8 % obj.
Ekstrakt: b.d.
Skład: b.d.
Filtracja: nie.
Pasteryzacja: nie.
Refermentacja: nie.

IBU: b.d.

Barwa: ciemna, brązowa, pod światło staje się bardziej rubinowa, lekko mętna. Piana początkowo przyzwoita, drobno i średnio pęcherzykowa. Stosunkowo szybko opada, ale ładnie oblepia szkło. Wysycenie średnie do niskiego. [3,4/5].

Aromat: z butelki ponownie przypominający pilsa wzbogaconego ciemnymi słodami. Po przelaniu są to ciemne słody, suszone śliwki, lekkie melanoidyny. Nie do końca spójny. [2,8/5].

Smak: słodki, ale od razu z wytrawną kontrą rodem z gorzkiej czekolady czy kakao. Niestety wyczuwalne są także suszone śliwki, za którymi nie przepadam. [3,2/5].

Cena / jakość: [2,7/5]

Ostatnia „Poziomka” nie rozczarowuje, ale i nie zachwyca. Jest przyzwoitym ciemnym piwem, nieco innym niż się spodziewałem. To na plus, ponieważ oczekiwałem raczej czekolady czy lekkiej paloności, a tutaj otrzymujemy na końcu przewagę owocową. Minusem jest opisana śliwka, której osobiście nie lubię (wyjątkiem jest Fortuna śliwkowa, w której aromat przypomina owoc żywy, a nie suszony) i barwa, która w miarę osuszania sniftera staje się niestety coraz jaśniejsza. Mimo tego jest to piwo godne uwagi. Browar Poziomka ma przed sobą jednak sporo pracy jeśli ma zamiar wprowadzać na rynek ciekawe piwa.

Ocena końcowa: 3/5

T.Sz.

[displayRatingForm] [displayRatingResult]

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.