Piwoteka – Ślepy Maks

Piwoteka---Slepy-MaksData przydatności: 08.06.2014.

Cena: 8 zł
Pojemność: 0,5 l.
Producent: uwarzone dla Piwoteki w browarze Pivovaria w Radomiu.
Nazwa: Ślepy Maks.
Styl: weizenbock.
Alkohol: 6,2 % obj.
Ekstrakt: 16 % wag.
Skład: woda, słód (pilzneński, monachijski, caramunich, pszeniczny ciemny), orkisz, ekstrakt słodowy pszeniczny chmiel (Magnum, Nelson Sauvin, Hallertau Mitterfruch), drożdże WB-06.
Filtracja: nie.
Pasteryzacja: nie.
Refermentacja: nie.

IBU: b.d.

Barwa: miedziana, wyraźnie zmętniona. Piana biała, drobno pęcherzykowa, niezbyt obfita, szybko opadająca, ale ładnie oblepiająca szkło. Wysycenie średnie.  [4,5/5].

Aromat: karmel, banany, guma balonowa, goździki oraz winogrona.  [4/5].

Smak: słodowy, słodki, nieco owocowy (winogrona, wino) z wyraźną chmielową kontrą. Goryczka nieco przesadzona.  [3,7/5].

Cena / jakość:  [3/5]

Następne piwo uwarzone dla Piwoteki według receptury i pod nadzorem Marcina Chmielarza. Tym razem zdecydował on się na weizenbocka. Barwie nie można niczego zarzucić, natomiast piana mogłaby być nieco bardziej obfita i przede wszystkim trwała. Aromat jest zbliżony do stylu, z domieszką winogron, jak sądzę pochodzących z chmielu Nelson Sauvin. Są one wyczuwalne także w smaku, co samo w sobie byłoby interesującym eksperymentem, gdyby nie zbyt wysoka goryczka, której w weizenbocku na takim poziomie raczej być nie powinno. Przyznam, że wyraźnie psuła mi ona odbiór tego piwa. Reasumując następny niezbyt udany zamysł tego piwowara. Do tego po raz kolejny niestety za wysoka cena.

Ocena końcowa: 3,7/5

T.Sz.

[displayRatingForm] [displayRatingResult]

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.