Pierwsze gwiazdy Święta Piwoszy

 

Piwosze odliczają już czas do Festiwalu Birofilia 2014 w Żywcu

Za niecały miesiąc Arcyksiążęcy Browar w Żywcu po raz kolejny będzie gościć tysiące wielbicieli piwa z Polski i zagranicy. Wydarzenie, którego głównym sponsorem jest Grupa Żywiec, jest dziś największym festiwalem piwnym w Europie.
W zeszłym roku ponad 500 różnych piw spróbowało w Żywcu niemal 6 tysięcy gości.

Przez dwa dni, między 20 a 21 czerwca br. dziedziniec browaru żywieckiego znowu będzie jedynym na świecie miejscem z tak dużą liczbą różnych stylów i marek piw. Jedną
z głównych atrakcji Festiwalu będzie jak co roku Aleja Piw Świata, gdzie w tym roku będzie można spróbować ponad 600 marek piw. Bezdyskusyjnym królem degustacji z pewnością jest Samuel Adams’ Utopias, jedno z najdroższych piw świata. Koszt butelki to aż 1500 zł.

Nie ma w Polsce drugiego miejsca, w którym można by spróbować tak wielu piw. Miłośnicy piwa będą mogli testować wszystkie złociste trunki zachowując przy tym odpowiedzialną postawę wobec alkoholu – wykorzystując kufelki o poj. 120 i 150 ml. Taka pojemność wystarczy, żeby ocenić najbardziej charakterystyczne cechy piwa jak smaki, aromaty, pienistość, barwa. Te piwa, które zasmakują najbardziej będzie można kupić na specjalnym stoisku i zabrać do domu.

Emocje piwowarów domowych rozpali zapewne XII Konkurs Piw Domowych Birofilia 2014.
W zeszłym roku na konkurs organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych zgłosili oni rekordową liczbę 432 uwarzonych przez siebie piw. W tym roku znowu powalczą o laury w 10 stylach piwnych. Najlepsze piwo domowe otrzyma tytuł Grand Championa Birofilia 2014, by dokładnie 6 grudnia już z imieniem, nazwiskiem i podpisem piwowara na etykiecie znaleźć się na sklepowych półkach w całej Polsce.

„Fenomen zamiany domowej receptury na niemal masową produkcję jest możliwy dzięki kunsztowi piwowarów z Brackiego Browaru Zamkowego w Cieszynie, którzy potrafią domowe miarki zamienić na przemysłowe, nie tracąc przy tym wyjątkowego smaku, aromatu i innych kluczowych cech każdego piwa” – mówi Sebastian Tołwiński, rzecznik prasowy Grupy Żywiec.

W jury konkursu zasiądą największe piwowarskie autorytety z Polski i zagranicy. Jednym
z jurorów tegorocznej edycji będzie Stan Hieronymus, amerykański dziennikarz, ekspert
i piwowar domowy z ponad 20-letnim stażem. Jego książki o warzeniu piwa to lektura obowiązkowa piwowarów domowych w Stanach Zjednoczonych.

Entuzjaści piwa czekają też na organizowany podczas Festiwalu VIII Konkurs Piw Rzemieślniczych Birofilia 2014 i jedną z najchętniej odwiedzanych w Europie giełd kolekcjonerskich.

Więcej informacji na stronach:
www.festiwal-birofilia.pl
www.facebook.com/FestiwalBirofilia

Birofilia 2013_logo

Birofilia 2013_3

Birofilia 2013_2

Birofilia 2013

Możesz również polubić…