Lwówek – Jankes

Data przydatności: 26.06.2014.Lwówek---Jankes

Cena: 6,60 zł
Pojemność: 0,5 l.
Producent: Browar Lwówek.
Nazwa: Jankes.
Styl: Pale Ale.
Alkohol: 4,2 % obj.
Ekstrakt: 12,5 % wag.
Skład: woda, słód jęczmienny (pilzneński, karmelowy, melanoidynowy), słód pszeniczny, chmiel (Sybilla oraz 4 inne – b.d.), drożdże.
Filtracja: nie.
Pasteryzacja: tak.
Refermentacja: nie.

IBU: b.d.

Barwa: ciemno bursztynowa, lekko zmętniona. Piana biała, drobno pęcherzykowa, niezbyt obfita i dość szybko opadająca, ale ładnie oblepiająca szkło. Wysycenie niskie do średniego.  [5/5].

Aromat:  słodowo (karmel) – chmielowy (cytrusy, owoce tropikalne). Występuje jednak nuta drażniąca i ostra, podobna do kiszonej kapusty.  [3,5/5].

Smaksłodowy, raczej lekki, umiarkowanie słodki. Wyraźna chmielowa kontra, ale goryczka na poziomie co najwyżej średnim.  [4/5].

Cena / jakość: [2,9/5]

Lwówek zaskakuje wypuszczeniem piwa górno fermentacyjnego. Do tego uwarzonego na pięciu odmianach chmielu. Szkoda jedynie, że nie podaje szczegółów, zdradzając tylko, że pierwszym jest Sybilla. To niestety nie zachęca do zakupu, zwłaszcza że nazwa sugeruje użycie chmieli amerykańskich. Aromat na szczęście jest zdominowany przez chmiele amerykańskie, ale zawiera także denerwującą naleciałość, o której wspominałem wcześniej. Być może była jednak to kwestia butelki, na którą trafiłem. Do tego totalnie krzywo naklejona etykieta raczej nie zachęca do zakupu. Zwłaszcza za taką cenę. Lekkie pale ale nie powinno kosztować tak dużo. Mimo tego uważam, że Jankes znajdzie za pewne swoich zwolenników w nadchodzącym okresie letnim.

Ocena końcowa: 3,9/5

T.Sz.

[displayRatingForm] [displayRatingResult]

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.