Doctor Brew – Sunny 83

Doctor-Brew---Sunny-83Data przydatności: 25.01.2015.

Cena: 8 zł
Pojemność: 0,5 l.
Producent: Browar kontraktowy Doctor Brew w Browarze Bartek.
Nazwa: Sunny 83.
Styl: American Pale Ale.
Alkohol: 5,2 % obj.
Ekstrakt: 13,0 % wag.
Skład: woda, słód jęczmienny (wiedeński, pale ale, pilzneński, karmelowy), słód pszeniczny, chmiel (Amarillo, Mosaic, Galaxy), drożdże.
Filtracja: nie.
Pasteryzacja: nie.
Refermentacja: nie.

IBU: 83

Barwa: bursztynowa, początkowo delikatnie zmętniona, po dolaniu już bardziej wyraźnie. Piana biała, drobno pęcherzykowa, średniej wielkości, opadająca, ale ładnie oblepiająca szkło.  [5/5].

Aromat: chmielowy (ze zdecydowaną przewagą cytrusów – głównie grejpfruta), z przytłumionym akcentem słodowym. Całkiem intensywny i przyjemny.  [4,7/5].

Smak: słodowy, umiarkowanie pełny i raczej wytrawny niż słodki. Nieco za mało ciała. Dość szybka chmielowa kontra z konkretną goryczką, z pewnością powyżej średniej, jedynie nieco zalegającą.  [4,3/5].

Cena / jakość: [4/5]

Nowa wersja pierwszego piwa „doktorów” z zaznaczonym wymiarem goryczki. Przyznam, że za pierwszym razem raziła mnie ona za bardzo, natomiast obecnie wydaje się bardziej zbalansowana. Nie wiem czy zaszły jakieś zmiany w produkcji (ze składu to nie wynika), ale piwo smakowało mi znacznie bardziej. Podejrzewam, że mogły na to mieć wpływ dwa czynniki. Po pierwsze sięgnąłem po to piwo w stanie dość dużego zmęczenia, zatem zniknęło dość szybko, a po drugie ogólnie lubię piwa goryczkowe i moja tolerancja na chmiel mogła się nieco zwiększyć. Być może nie jest to do końca obiektywna ocena, ale piwo jest z pewnością przyzwoite. A za chwilę jeszcze Molly IPA 🙂

Ocena końcowa: 4,5/5

T.Sz.

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.