Doctor Brew – Molly IPA

Doctor-Brew---Molly-IPAData przydatności: 10.02.2015.

Cena: 8 zł
Pojemność: 0,5 l.
Producent: Browar kontraktowy Doctor Brew w Browarze Bartek.
Nazwa: Molly IPA.
Styl: India Pale Ale.
Alkohol: 7,1 % obj.
Ekstrakt: 16 % wag.
Skład: woda, słód pilzneński, płatki ryżowe, chmiel (Chinook, Centennial, Mosaic, Ella, Topaz), drożdże.
Filtracja: nie.
Pasteryzacja: nie.
Refermentacja: nie.

IBU: 95

Barwa: złocista, początkowo jedynie delikatnie zamglona, po dolaniu wyraźnie zmętniona. Piana biała, drobno pęcherzykowa, obfita i utrzymująca się. Ładnie oblepia szkło. Wysycenie niskie do średniego.  [5/5].

Aromat: głównie chmielowy (cytrusy, białe owoce, żywica, kwiaty) z jedynie lekkim słodowym akcentem i nutą alkoholową.  [4,8/5].

Smak: słodowy, o dziwo nie aż tak pełny, jak się spodziewałem i tylko nieco słodki – orzeźwiający. Dość szybka chmielowa kontra i utrzymująca się owocowa goryczka na wysokim poziomie. Zdecydowanie przyjemna i nie męcząca. Do tego tylko nieco alkoholowa końcówka.  [4,5/5].

Cena / jakość: [4,5/5]

Najlepsze do tej pory piwo Doctora Brew! Aromat mega chmielowy i co ważniejsze wielowymiarowy. Smak także przyzwoity, ładnie zbalansowany pomiędzy słodowym ciałem, goryczką i alkoholem, którego czuć niewiele, jak na ten poziom mocy. Byłem dość sceptyczny, co do tego piwa, gdy przeczytałem, że opiera się na słodzie pilzneńskim. Okazuje się,  że jednak można, zatem być może sam przekonam się do takiego rozwiązania…

Ocena końcowa: 4,7/5

T.Sz.

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.