Doctor Brew – American IPA

Doctor-Brew---American-IPAData przydatności: 10.05.2014.

Cena: 7,47 zł
Pojemność: 0,5 l.
Producent: Browar kontraktowy Doctor Brew w Browarze Bartek.
Nazwa: American IPA.
Styl: American IPA.
Alkohol: 6,2 % obj.
Ekstrakt: 16 % wag.
Skład: woda, słód jęczmienny (pale ale, karmelowy), słód pszeniczny, chmiel (Cascade, Galaxy, Magnum, Motueka), drożdże.
Filtracja: nie.
Pasteryzacja: nie.
Refermentacja: nie.

IBU: 90

Barwa: ciemno bursztynowa / miedziana, wyraźnie zmętniona. Piana w kolorze kremowym, drobno pęcherzykowa. Dość obfita i trwała. Wysycenie niskie.  [5/5].

Aromat: wyrazisty słodowo (karmel) – chmielowy (cytrusy, żywica), z lekką nutą alkoholową. Mnie przekonuje.  [4,7/5].

Smaksłodowy, dość pełny, ale nie słodki. Natychmiastowa chmielowa kontra i utrzymująca się dość wysoka goryczka. Początkowo jest ona ściągająca, a nawet nieco piekąca w przełyku. Mimo tego z czasem staje się całkiem przyjemna. Brakuje mi tu jedynie nieco więcej słodyczy. Z drugiej strony piwo odróżnia się przez to od podobnych IPA obecnych na rynku.  [4,7/5].

Cena / jakość: [4/5]

Drugie piwo Doctora okazuje się bardzo solidną propozycją. Barwa ciemniejsza niż zwykle (moim zdaniem świetna), aromat urzekający (choć osobiście wolę nieco bardziej cytrusowe wersje niż żywiczne) i smak bardzo dobry. Początkowo goryczka trochę mi przeszkadzała, ale po kilku łykach przestała wydawać się tak duża. Powiedziałbym wręcz, że była optymalna. Szkoda jedynie, że cena tego piwa jest tak wysoka, bowiem mimo ewidentnie przyjemnych skojarzeń nie jestem pewien czy przez to do niego wrócę. Trzeba bowiem dodać, że zakupiłem je jako część większego zamówienia z rabatem 10 % (stąd taka dziwna kwota).

Ocena końcowa: 4,6/5

T.Sz.

[displayRatingForm] [displayRatingResult]

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.