Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa 9 – 11 maja 2014 r.

Festiwal Dobrego Piwa – międzynarodowy festiwal piwowarski we Wrocławiu, na którym swoje wyroby prezentują browary z Polski i z zagranicy. Festiwal odbywa się każdego roku w drugi weekend maja. Głównym organizatorem Festiwalu jest Centrum Kultury „ZAMEK”, którego jako współorganizator merytoryczny wspiera propagatorka domowego warzenia piwa Agnieszka Wołczaska-Prasolik (laureatka Złotego Chmielu 2013).

Program 5. Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa
i 11. Wrocławskich Warsztatów Piwowarskich

Wstęp na Festiwal jest bezpłatny.

PIĄTEK 9 maja
Festiwal: 16.00 – 23.00

Scena Główna

Godz. 16.40 – Headline Crack
Godz. 18.00 – Żyranci
Godz. 19.15 – Oficjalne otwarcie Festiwalu
Godz. 19.20 – PDO
Godz. 20.40 – Neony

Scena Kulinarna

Godz. 17.00 – 19.30 – pokazy kulinarne | Szynkarnia
Godz. 17.30 – 18.30 – test na daltonizm sensoryczny | Wrocławska Inicjatywa Piwowarska

Godz. 19.30 – 21.00 – panel dyskusyjny „Co to jest piwo rzemieślnicze”
Uczestnicy: Marek Jakubiak (Browary Regionalne Jakubiak), Ziemowit Fałat (PINTA),Bartosz Napieraj (AleBrowar), Tomasz Kopyra (Blog Kopyra), Rafał Łopusiński (Browar Bednary), Michał Kopik (Piwny Garaż), Piotr Dusza (opakowania). Prowadzi Agnieszka Wołczaska – Prasolik (Cerevisia)

Pokazy warzenia piwa / Scena Kulinarna /

Godz. 17.00 – 19.30 – Pokaz warzenia piwa z brewkitów | Twój Browar

Sala wystawiennicza I

Godz. 16.00 – 23.00 
wystawa „Piwo we Wrocławiu od średniowiecza po czasy współczesne”.

Sala wystawiennicza II

Godz. 16.00 – 23.00 – ścieżka edukacyjna „Style piwa” – wystawa | WIP
Godz. 16.00 – 23.00 – wystawa II Konkursu Etykiet Piwnych – wszystkie zgłoszone etykiety | Bottlabel

SOBOTA 10 maja
Festiwal: 12.00 – 23.00

Scena Główna

Godz. 15.20 – Takie Trio
Godz. 16.30 – wręczenie nagród w Plebiscycie na Piwo Roku 2013 wg portalu Browar biz cz. I
Godz. 16.40 – Flying Moses
Godz. 17.50 – ogłoszenie wyników II Konkursu Etykiet Piwnych
Godz. 18.00 – Red Bus
Godz. 19.10 – ogłoszenie wyników IX Konkursu Piw Domowych
Godz. 19.20 – Echoe
Godz. 20.40 – Behavior

W przerwach wręczenie kolejnych nagród w Plebiscycie na Piwo Roku 2013 wg portalu Browar biz.

Scena Kulinarna

Godz. 13.30 – 19.30 – Pokazy kulinarne | O Kuchni z ludźmi dla ludzi
O piwie i jedzeniu | Marynka Pivo i Aperitivo

Godz. 15.00 – 18.00 – Warsztaty pieczenie chleba | Koło Gospodyń Wiejskich z Juszczyna oraz Martyna Sobka i Laura Chołodecka

Godz. 17.30 – 18.30 – Test na daltonizm sensoryczny | WIP

Pokazy warzenia piwa / Scena Kulinarna /

Godz. 14.30 – 18.30 – Pokaz warzenia piwa – warzenie z zacieraniem | Twój Browar

Sala wystawiennicza I

Godz. 12.00 – 23.00 
wystawa „Piwo we Wrocławiu od średniowiecza po czasy współczesne”

Godz. 16.00 – 17.00 – wykład dr Dobiesława Karnsta „Średniowieczne piece słodownicze na ziemiach polskich”

Godz. 18.30 – 20.30 – wykład pani Danuty Gut (ZPPP) „Wyzwania i zagrożenia dla branży piwowarskiej – europejska strategia antyalkoholowa.”

Po wykładzie spotkanie branżowo-zapoznawcze dla właścicieli browarów i piwowarów.

Sala wystawiennicza II

Godz. 12.00 – 23.00 – wystawa II Konkursu Etykiet Piwnych – wszystkie zgłoszone etykiety | Bottlabel

Godz. 12.00 – 23.00 – ścieżka edukacyjna „Style piwa” wystawa | WIP

Godz. 12.00 – Giełda Birofilistyczna

11. Wrocławskie Warsztaty Piwowarskie

Godz. 9.30 – 13.30 – Wykłady zamknięte dla zaawansowanych: „Woda” i „Chmiel”

Godz. 14.00 – 16.30 – Spotkanie piwowarów domowych | wymiana doświadczeń | szkolenia (spotkanie zamknięte)

Godz. 16.30 – 18.30 – Otwarte dla publiczności 11. Wrocławskie Warsztaty Piwowarskie
(wejściówki w cenie 5 zł do kupienia w sklepiku festiwalowym. Wejście tylko ze szkłem festiwalowym)

NIEDZIELA 11 maja
Festiwal:12.00 – 23.00

Scena Główna

Godz. 15.20 – Big Band PWR
Godz. 16.40 – Bluberry Band
Godz. 18.00 – Roots Rockets
Godz. 19.20 – The Synki
Godz. 20.40 – Fairy Tale Show

Scena Kulinarna

Godz. 13.00 – 14.00 – test na daltonizm sensoryczny | WIP
Godz. 14.30 – 18.00 – pokazy kulinarne | Piwne gotowanie
Godz. 15.00 – 15.40 – Szkło codzienne i niecodzienne, czyli jak dobór szklanki wpływa na smak piwa | Wrocławski Szlak Piwny

Godz. 16:30 – Konkurs – kapslowanie na czas

Pokazy warzenia piwa / Scena Kulinarna /

13.30 – 16.00 – Pokaz warzenia piwa – warzenie z ekstraktów słodowych z chmieleniem | Twój Browar

Sala wystawiennicza I

Godz. 12.00 – 23.00
wystawa „Piwo we Wrocławiu od średniowiecza po czasy współczesne”.

Godz. 12.00 – otwarty wykład „Chmiel” | Daniel Zalewski, Michał Gref | WIP
Godz. 13.15 – otwarty wykład „Drożdże” | Filip Paprocki | Fermentum Mobile
Godz. 14.30 – otwarty wykład „Słód” | Wojtek Szała | Słodownia Soufflet

Sala wystawiennicza II

Godz. 12.00 – 23.00 – wystawa II Konkursu Etykiet Piwnych – wszystkie zgłoszone etykiety | Bottlabel
Godz. 12.00 – 23.00 – Ścieżka edukacyjna „Style piwa” | WIP
Godz. 13.00 – 16.00 – Pierwsze otwarte testy gier Dice Brewing oraz DICE Brewing | Twórcy gry Piwne Imperium

Program godzinowy może ulec niewielkim przesunięciom.

You may also like...